Skuteczne pozycjonowanie - Katowice

Wielu specjalistów od marketingu internetowego twierdzi jednogłośnie, że „Jeśli nie ma Cię w Google,To znaczy, że nie istniejesz. Jest to prawdziwa teza szczególnie dla branż, które prowadzą bądź chcą rozpocząć swoją działalność w Internecie.

Skuteczne pozycjonowanie - Katowice

Strona internetowa znajdująca się na najwyższych pozycjach w Google zwiększa atrakcyjność witryny i staje się bardziej wiarygodna w oczach potencjalnego klienta. Im więcej stron i treści zajmujących wysokie pozycje w wyszukiwarkach, tym większe są szanse, aby użytkownicy zauważyli Twoją treść i powiązali ją z marką.

Pozycjonowanie marki jest strategicznym podejściem do ustanowienia trwałej przewagi konkurencyjnej. Osiągnięcie przewagi konkurencyjnej umacnia pozycję biznesu w środowisku biznesowym. Pozycjonowanie zachęca klientów do postrzegania produktów jako odmiennych od tych, które oferuje konkurencja.

Zalety

  • -każdego dnia miliony ludzi korzysta z Internetu
  • -jest to jedna z najlepszych form reklamy
  • -dzięki pozycjonowaniu wzrasta ilość odwiedzin strony www
  • -więcej klientów zainteresowanych ofertą firmy
  • -promocja witryny
  • -wzrost dochodów
  • -niski koszt dotarcia do potencjalnego klienta
  • -lepsze dotarcie do grupy docelowej
  • -zwiększenie ruchu organicznego dla strony

Pozycjonowanie lokalne i ogólne

Wiele firm oferujących swoje produkty/usługi działa tylko w lokalizacji swojego regionu.

W tym przypadku najlepszą formą promocji jest na przykład lokalne pozycjonowanie - Katowice, Śląsk czy inny rejon Polski sami możemy zdecydować na jaką lokalizację będziemy kierować nasz ruch. Natomiast pozycjonowanie ogólne jest skupione zwykle na frazach ogólnych, niekoniecznie związanych z nazwą miejscowości w której działa dana firma.

Widoczność w TOP10

Według statystyk internauci bardzo rzadko odwiedzają drugą stronę wyników wyszukiwania Google.

W praktyce użytkownicy Internetu poszukując produktu bądź usługi zwykle wybierają te strony w wyszukiwarce, które znajdują się na pierwszych trzech wynikach na liście. Warto więc zdać sobie z tego sprawę w momencie kiedy nasza firma na dobre chce zaistnieć w internecie. Pamiętajmy także o tym, że skuteczne pozycjonowanie cementuje produkt w świadomości klienta.